لوله کاروگیت

لوله کاروگیت

لوله کاروگیت 

لوله کاروگیت ( به انگلیسی : CORRUGATED PIPE ) یکی از انواع لوله های پلی اتیلن دوجداره می باشد که دارای سطح خارجی اسپیرال (فنری یا مارپیچی) و سطح داخلی یکپارچه و صیقلی می باشد. مطالب مهم در خصوص لوله کاروگیت که به لوله پلی اتیلن فاضلابی نیز معروف است عبارتند از:

محاسبه مقاومت حلقوی مورد نیاز لوله کاروگیت

سایزبندی لوله کاروگیت

لیست قیمت لوله کاروگیت

کارخانه تولید لوله کاروگیت یا تولیدکننده لوله کاروگیت

موارد استفاده لوله کاروگیت ( لوله پلی اتیلن انتقال فاضلاب ، لوله انتقال انواع سیم های برق و مخابرات و … ، لوله انتقال ثقلی آب و … )

نحوه به حداقل رساندن هزینه حمل در لوله کاروگیت

لوله کاروگیت یکی از محصولات شرکت نشاگستر می باشد. جهت تهیه لوله کاروگیت می توانید با شماره های شرکت تماس بگیرید . لوله کاروگیت

لوله دوجداره پلی اتیلن با همان لوله کاروگیت همانطور که در تصویر میبینید به لوله هایی گفته میشود که دارای دو جداره، یکی بیرونی با شکل ظاهری موج دار و یا به عبارتی حلقه حلقه و یکی لایه درونی لوله کاروگیت که دارای سطحی صاف میباشد که جهت عبور سیالات با ماهیتهای فاضلابی اسیدی و بازی و پس آبهای صنعتی مورد استفاده قرار میگیرند لوله کاروگیت فشار بار داخلی ندارند یعنی سیال در حال عبور از داخل این لوله ها دارای فشار بار داخلی نیست و این لوله ها عملا به عنوان یک جوی زیر زمینی وظیفه انتقال سیالات مایع را به عهده دارند . لوله های کاروگیت دارای یک سطح بیرونی نیز میباشند که به صورت حلقه حلقه و دارای استحکام بالا یی میباشند و کلیه فشارهای سطحی و زیر سطحی اعم از بار زنده و مرده را در زیر سطح زمین متحمل میشوند و علت این حلقه حلقه شدن سطح لوله به دلیل استحکام بخشی به لوله میباشد . لوله های کاروگیت در سه بخش فشاری دسته بندی میگردند . امروزه ما لوله های کاروگیت را به این صورت در دنیای خود و در روزمرگی در خیابان ها و کوچه ها میبینیم با داخلی زرد رنگ و سطح مقطعی به رنگ مشکی .

قیمت لوله کاروگیت

لوله کاروگیت بر اساس مقدار خاکی که قرار است تحمل کند (مقدار فشاری که می بایست توسط لوله کاروگیت به صورت ثقلی تحمل شود)، اندازه لوله کاروگیت و متراژی که توسط خریدار لوله کاروگیت سفارش گذاشته می شود دارای قیمت های متفاوتی است . هزینه حمل در قیمت لوله کاروگیت بسیار موثر است. در حالت کلی قیمت لوله کاروگیت از 12 هزارتومان در هر متر آغاز و تا 2 میلیون و 400 هزار تومان تا سایز 3000 میلی متر ادامه دارد. البته همان طور که عرض شد قیمت لوله کاروگیت بستگی به عوامل زیادی دارد .

سایزبندی لوله کاروگیت

لوله کاروگیت تولیدی نشاگستر دارای کامل ترین مجموعه در بحث سایزبندی می باشد. لوله کاروگیت که در بعضی محافل از آن به لوله فاضلاب پلی اتیلن یا لوله فاضلاب داخل زرد یاد می نمایند از سایز 4 اینچ آغاز و تا سایز 3000 میلیمتر معادل قطر دهنه 3 متر تولید می گردد.

سایزبندی لوله کاروگیت نشاگستر به شرح زیر است :

لوله کروگیت

1- لوله پلی اتیلن فاضلابی (لوله کاروگیت) با قطر داخلی 110 میلیمتر – این سایز لوله کاروگیت به لوله کاروگیت 110 معروف است. در کشورهایی مثل ترکمنستان این سایز لوله کاروگیت بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

2- لوله کاروگیت پلی اتیلن یا لوله فاضلاب پلی اتیلن با قطر داخلی 125 میلیمتر – این سایز لوله کاروگیت در بازار فروش لوله کاروگیت به لوله کاروگیت 125 معروف است همچنین برخی از شرکت های تولید کننده لوله کاروگیت از این سایز لوله کاروگیت به لوله کاروگیت 5 اینچ یاد می نمایند.

3- لوله فاضلاب پلی اتیلن با قطر داخلی 160mm بدین معنی که قطر داخلی این سایز لوله کاروگیت 16 سانتی متر می باشد. لوله کاروگیت 160 یکی از پرمصرف ترین سایز در لوله کاروگیت می باشد. لوله کاروگیت 160 دارای مقاومت حلقوی 8 یا 16 یا 31.5 و یا 64 کیلو نیوتن در کارخانجات پایپ گستر قابل تولید است. این سایز لوله کاروگیت (لوله کاروگیت 160) بصورت کوپلر سرخود تولید و روانه بازار می شود. قیمت واشر لوله کاروگیت نیز بهنگام استعلام قیمت از کارشناسان قیمت از کارشناسان ما در قیمت پیشنهادی اعمال گردیده است.

4- لوله کاروگیت پلی اتیلنی با سایز 200 میلیمتر یا 8inch لوله کاروگیت 8 اینچ، یکی از پرمصرف ترین لوله های فاضلابی مورد استفاده در سطح ایران می باشد. فیمت لوله کاروگیت 200 نیز یکی از کلمات پر جستجو در ایران می باشد. قیمت لوله کاروگیت 200 می تواند از 12 هزار تومان آغاز و تا 31 هزار تومان ادامه یابد.

ضخامت بدنه لوله کاروگیت 200 میلیمتر بالغ بر 22 میلیمتر است که در دو طرف ضخامت بدنه لوله کاروگیت 200 معادل 44 میلیمتر خواهد شد پس قطر خارجی لوله کاروگیت 200 معادل 4.4 سانتیمتر می باشد. میزان خاکی که لوله کاروگیت 200 تحمل خواهد نمود تا 15 متر از تاج لوله کاروگیت می باشد. در این عمق لوله کاروگیت حتما می بایست 64 کیلونیوتن بر متر مربع مقاومت حلقوی داشته باشد. لازم به ذکر است که LONG TERM RING STIFNESS باید بیش از 64 کیلون نیوتن بر متر مربع باشد و نه مقاومت حلقوی کوتاه مدت لوله پلی اتیلن فاضلاب یا لوله کاروگیت .

طول لوله کاروگیت سایز 200 می تواند شاخه 3 متری، 6 متری و یا 12 متری باشد. با توجه به وزن لوله کاروگیت 200 که در حدود 2.7 کیلو می باشد امکان استفاده از شاخه 6 و 12 متری بیش از شاخه 3 متری لوله کاروگیت 200 خواهد بود.

5- لوله کاروگیت فاضلاب با قطر داخلی 250 میلیمتر و قطر خارجی 294 میلیمتر با تحمل بار ترافیک و خاک تا عمق های مختلف بسته به مقاومت حلقوی مورد نیاز، اعم از لوله کاروگیت 16 کیلونیوتن، لوله کاروگیت 31.5 کیلو نیوتن و لوله کاروگیت با مقاومت حلقوی 64 کیلونیوتن

لوله کاروگیت سایز 250 میلیمتر در شاخه 3، 6 و 12 متری بصورت کوپلر سر خود و کوپلر جدا تولید می گردد. ظرفیت تولید لوله کاروگیت پایپ گستر در خط تولید لوله کاروگیت 250 معادل 3 کیلومتر در روز می باشد.

نکته مهم اینکه بدلیل انحراف معیار خط تولید لوله کاروگیت در تولید لوله کاروگیت 250 میلیمتر قطر خارجی این لوله بعضا تا 300 میلیمتر نیز می رسد لذا دقت داشته باشید چنانچه می خواهید بصورت تلسکوپی لوله کاروگیت 250 را در لوله کاروگیت 300 و نه لوله کاروگیت 315 بارگیری نمائید امکان عدم بارگیری وجود خواهد داشت.

6- لوله کاروگیت با قطر داخلی 300 میلیمتر و قطر خارجی 349 میلیمتر با مقاومت مکانیکی 4کیلونیوتن بر مترمربع تا 63 کیلو نیوتن بر متر مربع. این لوله یکی از پرکاربردترین لوله های کاروگیت در سطح ایران و جهان است. لوله کاروگیت 300 میلیمتر با مقاومت مکانیکی 8 کیلونیوتن بیشتر در ساخت لوله غلاف اعم از لوله غلاف سیس برق در زیر زمین یا لوله غلاف فیبرنودر در مخابرات و یا … مورد استفاده قرار می گرد.

لوله کاروگیت 300 میلیمتر با مقاومت مکانیکی 16 کیلو نیوتن بر متر مربع در انتقال فاضلاب بصورت ثقلی با عمق دفن نهایتا 2 متر مورد استفاده قرار می گردد به شرط آنکه تردد ترافیک روی لوله کارگیت وجود نداشته باشد.

نهایتا آنکه لوله کاروگیت با مقاومت مکانیکی 31.5 کیلو نیوتن که بعنوان استاندارد در ایران و سایر نقاط جهان مورد استفاده قرار می گیرد در اغلب پروژه ها جهت انتقال آب بصورت ثقلی و یا شبکه جمع آوری فاضلاب در عمق دفن 1 تا 6 متر با ترافیک روی لوله و یا بدون ترافیک روی لوله کاروگیت مورد استفاده فراوان قرار میگیرد. لوله کاروگیت 63 کیلو نیوتن در سایز 300 میلیمتر نیز برای عمق دفن بیش از 6 متر مورد طراحی و تولید قرار می گیرد.

7- لوله کاروگیت با قطر داخلی 315 میلیمتر و قطر خارجی 360 میلیمتر : لوله کاروگیت سایز 315 یکی دیگر از سایزهای پرمصرف لوله های دوجداره پلی اتیلن است که با مقاومت مکانیکی 8 تا 63 کیلونیوتن بر مترمربع تولید می گردد. سرعت خط تولید لوله کاروگیا سایز 315 میلیمتر در روز معادل 2400 متر می باشد که در این زمینه این شرکت سرآمد تمامی شرکت های تولیدکننده لوله کاروگیت می باشد.

لوله کاروگیت 315 دارای مستربچ ایرانی و کره ای می تواند باشد که مستربچ کره ای بدلیل مقاومت بیشتر در مقابل اشعه یو وی و سطح صیقلی تر دارای قیمت بالاتری نسبت به لوله کاروگیت با با مستر بچ ایرانی خواهد بود .

لوله کاروگیت 315 با مقاومت مکانیکی 31.5 کیلو نیوتن بر متر مربع بدلیل تقاضای بالا همواره در انبار این شرکت موجود می باشد. یعنی شما در صورت سفارش لوله کاروگیت 315 میلیمتر به مقدار 4 کیلومتر می توانید بلافاصله نسبت به انجام تسویه حساب با قسمت مالی شرکت و ارائه آن به واحد ترخیص کالا مقدار 4 کیلومتر برای یکروز لوله کاروگیت سایز 315 میلیمتر دریافت نمائید.

ترکمنستان بدلیل نوع خاص طراحی انتقال فاضلاب و شبکه فاضلاب دارای بیشترین تقاضا در این سایز لوله کاروگیت می باشد. لوله کاروگیت 315 در سال 95 به مقدار 80 کیلومتر توسط این شرکت تولید و به شرکت های واسطه جهت انتقال به ترکمنستان تحویل گردید .

ضخامت بدنه لوله کاروگیت 315 با مقاومت مکانیکی 31.5 کیلو نیوتن بر متر مربع حدودا 23 میلیمتر است و تا عمق 6 متر از تاج لوله قابل دفن زیر خاک است

دیدگاه خود را وارد کنید.

سیزده − سه =