سپتیک تانک

انواع سپتیک تانک

اول از همه سپتیک تانک انواع مختلفی دارد . انواع سپتیک تانک به طور خلاصه تقسیم به سپتیک تانک بتنی سپتیک تانک فایبرگلاس و سپتیک تانک پلی اتیلن می شود که مورد اخر از رایج ترین و پرتولید ترین نوع سپتیک می باشد . سپتیک تانک پلی اتیلن نیز خود انواع مختلف دارد . که در زیر به بررسی انواع مختلف ان می پردازیم .

تفاوت انواع سپتیک تانک پلی اتیلن : سپتیک تانک پلی اتیلن در اولین تقسیم بندی به دو دسته کلی تقسیم می شود. 1- سپتیک تانک پلی اتیلن دوجداره 2- سپتیک تانک پلی اتیلن دو و سه لایه

1- سپتیک تانک پلی اتیلن دولایه : سپتیک تانک پلی اتیلن دولایه یکی انواع مختلف سپتیک تانک های پلی اتیلن می باشد که پلی اتیلن مورد استفاده در ساخت این نوع سپتیک تانک از نوع چگالی متوسط می باشد یعنی MDPE . این نوع سپتیک تانک بیشتر به رنگ سفید بوده و ضخامت بدنه آن حداکثر 2 سانتیمتر می باشد. این نوع سپتیک تانک تحمل بار خاک بدون سازه نگهبان را ندارد. سپتیک تانک پلی اتیلن دولایه در مواردی که مدفون کردن سپتیک تانک ضرورت نداشته باشد می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

2- سپتیک تانک پلی اتیلن دوجداره : سپتیک تانک پلی اتیلن دوجداره یکی دیگر از انواع مختلف سپتیک تانک می باشد که ضخامت بدنه آن از 6 سانتیمتر آغاز و تا 15 سانتی متر در هر دیواره سپتیک تانک ادامه دارد. این نوع سپتیک تانک تحمل بار خاک بدون سازه نگهدارنده را دارد . سپتیک تانک پلی اتیلن دوجداره از لوله پلی اتیلن دوجداره تولید و به بازار عرضه می گردد. سپتیک تانک پلی اتیلن دوجداره می تواند از لوله اسپیرال ، کاروگیت و کورتیوب تولید گردد. سپتیک تانک پلی اتیلن با لوله اسپیرال دارای بیشترین مقاومت حلقوی و لوله کورتیوب مورد استفاده در تولید سپتیک تانک پلی اتیلن دوجداره دارای کمترین مقاومت حلقوی می باشد.

انواع سپتیک تانک

ضعف اصلی سپتیک تانک پلی اتیلن کورتیوب اولا عدم تولید در شاخه های بیش از 6 متری است که باعث ایجاد جوش در بدنه می گردد. بطور مثال سپتیک تانک پلی اتیلن با قطر 2 متر و طول 7 متر دارای جوش در بدنه سپتیک تانک بین دو لوله کورتیوب به طولهای 6 و 1 متر می باشد که متاسفانه این نوع سپتیک تانک بهنگام بارگذاری در نقطه جوش دارای ضعف شدید خواهد بود.

ضعف دوم لوله کورتیوب در استفاده بمنظور تولید سپتیک تانک، امکان سوراخ شدن سپتیک تانک از فاصله بین مارپیچهایی است دور جداره اول سپتیک تانک چرخانده شده است. در فاصله بین لوله مارپیچی دور جداره اول سپتیک تانک ضخامت بدنه سپتیک تانک پلی اتیلن کورتیوب حداکثر به 1 سانتی متر می رسد که متاسفانه در صورت فشار با سنگ تیز امکان سوراخ شدن دستگاه وجود دارد. لذا سپتیک تانک پلی اتیلن با لوله کورتیوب بهنگام نصب نیز دارای پیچیدگی های بسیاری است.

مقاومت حلقوی لوله اسپیرال مورد استفاده در تولید سپتیک تانک می تواند از مقاومت 2 کیلو نیوتن بر متر مربع آغاز و تا 64 کیلونیوتن بر مترمربع ادامه یابد. برای تولید سپتیک تانک با 10 سانتیمتر خاک بر روی مخزن سپتیک تانک بدون سازه نگهدارنده می توان از لوله پلی اتیلن اسپیرال با مقاومت حلقوی 8 کیلونیوتن بر مترمربع استفاده نمود. بهنگام جوش عدسی ها در سپتیک تانک پلی اتیلن بدلیل نوع خاص سازه اسپیرال امکان ایجاد جوش مقاوم اکستروژن و یا الکتروفیوژن میسر است. ولی در سایر انواع سپتیک تانک پلی اتیلن اعم از سپتیک تانک پلی اتیلن کورتیوب و سپتیک تانک پلی اتیلن کاروگیت فقط امکان ایجاد جوش اکستروژن در عدسی سپتیک تانک پلی اتیلن میسر خواهد بود .

انواع سپتیک تانک

شرکت تولید پایپ گستر با تولید سپتیک تانک های پلی اتیلن بسیار با کیفیت توانسته بازار کل کشور را در دست داشته باشد . به طوری که برند پایپ گستر بسیار محبوب و معروف بین پیمان کاران محترم می باشد برای نصب و راه اندازی سپتیک تانک با کارشناسان فنی شرکت پایپ تماس گرفته و راهنمایی لازم را داشته باشید . انواع سپتیک تانک در ابعاد مختلف و حجم های مختلف – در حالت های افقی و عمودی – استوانه ایی و مکعبی . این طیف محصولات خود نشانی از قدرت و کیفیت محصولات تولیدی شرکت پاپ گستر می باشد . فاصله ما با شما به اندازه ی یک تماس می باشد .

مطالب مهم :

سپتیک تانک پلی اتیلن

پکیج تصفیه فاضلاب

قیمت سپتیک تانک

اشتراک گذاری در : share   share   share   share   share  

دیدگاه خود را وارد کنید.

11 + هفت =