سپتیک تانک فایبرگلاس

سپتیک تانک فایبرگلاس frp

سپتیک تانک فایبرگلاس هنگامی بیشترین کاربرد را خواهد داشت که کارفرما مجبور باشد سپتیک تانک را در محیطی خارج از خاک استفاده نماید . سپتیک تانک پلی اتیلن به دلیل برابر نبودن فشار داخلی و خارجی مخزن سپتیک تانک در صورت عدم تقویت بعد از 5 سال دچار تغییر حالت خواهد شد و در صورت تقویت نیز قیمت تمام شده سپتیک تانک پلی اتیلن نسبت یه سپتیک تانک فایبرگلاس بالاتر خواهد رفت . سپتیک تانک فایبرگلاس که از آن تحت عنوان سپتیک تانک FRP نیز یاد می کنند بسیار مقاوم بوده و به هیچ عنوان در اثر گذشت زمان در حالت اکسپوز تغییر رنگ یا تغییر حالت نمی دهد .

سپتیک تانک septic tank ساده ترین و پر کاربرد ترین واحد در تصفیه فاضلاب به ویژه فاضلاب های بهداشتی –  انسانی است . از نظر ساختمان سپتیک تانک مخزنی است که توسط حداقل یک دیواره یا بافل میانی به دو بخش نامساوی تقسیم شده است . در بخش اول مواد و ذرات بزرگ ته نشین شده و در کف مخزن انباشته می شوند . چربی و روغن های شناور نیز بر روی سطح تجمع می یابند . میکروارگانیسم های موجود در فاضلاب در شرایط بی هوازی بخشی از مواد آلاینده را تجزیه کرده و باعث کاهش بار آلودگی فاضلاب می گردد . دیواره تعبیه شده بین ناحیه اول و دوم سپتیک تانک باعث ممانعت از عبور مواد ته نشین شده و چربی های شناور ناحیه اول به ناحیه دوم می گردد . بدین صورت پساب زلال شده به بخش دوم منتقل شده و در نهایت پسآب از طریق یک لوله خروجی از سپتیک تانک خارج می گردد . پساب خروجی معمولاً وارد چاه جذبی می گردد .

معمولاً از سپتیک تانک اعم از سپتیک تانک فایبرگلاس و یا سپتیک تانک پلی اتیلن که بعنوان سپتیک تانک آماده از آنها یاد می شود جهت پیش تصفیه، متعادل سازی و یا ایستگاه پمپاژ فاضلاب استفاده می شود .

سپتیک تانک فایبرگلاس

فایبرگلاس (Fiberglass) ترکیبی از الیاف شیشه و پلیمر است که در آن از الیاف شیشه به عنوان ماده تقویت کننده و از رزین های پلیمری به عنوان مواد زمینه استفاده می شود . انواع رزین مورد استفاده در تولید فایبرگلاس عبارتند از : پلی استر ، وینیل استر و اپوکسی ها . پلی استرها در مقابل خوردگی ضعیف بوده ولی وینیل استرها در مقابل خورگی از استحکام بالایی برخوردارند . رزین های اپوکسی نیز در مقابل خوردگی و حرارت از مقاومت بسیار بالایی برخوردارند . جرم حجمی فایبرگلاس بین 1850 تا 2000 کیلوگرم بر مترمکعب می باشد .

خرید سپتیک تانک فایبرگلاس

جهت خرید سپتیک تانک فایبرگلاس می توانید با کارشناسان پایپ گستر در ارتباط باشید . برای این کار از قسمت ارتباط با ما ، اقدام نماید. تعیین ظرفیت مورد نیاز و یا حجم سپتیک تانک فایبرگلاس و یا هر نوع سپتیک تانک دیگری ضروری است داشن کافی در این زمینه داشته باشید.

انتخاب شرکت مناسب جهت خرید سپتیک تانک فایبرگلاس چون بعد از مدفون کردن و یا نصب سپتیک تانک فاضلاب و در حقیقت زیر بار بردن سپتیک تانک امکان تغییر بدلیل بار بالای آلودگی میسر نیست ، از اهمیت بالایی برخوردار است.

سپیک تانک فایبرگلاس دارای یک مزیت بسیار مهم نسبت به انواع مختلف سپتیک تانک ها می باشد و قابلیت مونتاژ در محل این نوع از سپتیک تانک یعنی سپتیک تانک فایبرگلاس می باشد.

لازم به توضیح است در جهان دو نوع سپتیک تانک فایبرگلاس وجود دارد مورد اول سپتیک تانک فایبرگلاس بصورت مخزن SMC می باشد که به عنوان سپتیک تانک مدولار فایبرگلاس نیز شناخته می شود. این نوع سپتیک تانک از کنار هم چیدن پنلهای 1*1 ساخته می شود. نوع دوم سپتیک تانک فایبرگلاس سپتیک تانک فایبرگلاس GRP می باشد که بصورت مخازن کامپوزیت و بصورت آماده در کارخانه تولید و به بازار عرضه می شود. این نوع سپتیک تانک بهیچ عنوان قابلیت تغییر بعد از تولید را ندارد.

ظرفیت سپتیک تانک آماده | حجم سپتیک تانک فایبرگلاس

محاسبه ظرفیت سپتیک تانک آماده بدلیل عدم امکان تغییر بعد از تولید، بسیار مهم است . همچنین در صورت محاسبه اشتباه ظرفیت سپتیک تانک آماده اعم از سپتیک تانک فایبرگلاس و یا سپتیک تانک پلی اتیلن متاسفانه خروجی پساب از سپتیک تانک دارای شرایط و کیفیت مناسبی نخواهد بود و در صورت عدم تائید توسط اداره محیط زیست یا اداره آب و فاضلاب تمام زحمات کارفرما بر باد خواهد رفت.

ظرفیت سپتیک تانک از فرمول خاصی تعیین می شود . این فرمول توسط متکاف به اثبات رسیده است.

ظرفیت سپتیک تانک یا حجم سپتیک تانک مساوی است با تعداد واحد ضربدر متوسط تعداد نفرات هر واحد که معمولا عدد 4 در نظر گرفته می شود ضربدر متوسط مصرف هر نفر که در بین 120 لیتر تا 180 لیتر در نظر گرفته می شود تقسیم بر عدد 1000 که باعث تبدیل حجم سپتیک تانک از لیتر به مترمکعب می گردد و نهایتا ضربدر 75% بعلاوه عدد ثابت 4/5.

این فرمول برای محاسبه ظرفیت سپتیک تانک در مجتمع های مسکونی مورد استفاده قرار می گیرد. ظرفیت سپتیک تانک بیمارستانی و یا سپتیک تانک کارخانجات و همچنین ظرفیت سپتیک تانک در سرویس های عمومی و مجتمع های تجاری هر یک دارای فرمول خاصی است که در ادامه به آن اشاره خواهیم نمود .

ارسال به سرار ایران :

تهران مشهد اصفهان کرج شیراز تبریز قم اهواز کرمانشاه ارومیه رشت زاهدان همدان کرمان یزد اردبیل بندرعباس اراک زنجان سنندج قزوین خرم‌آباد گرگان ساری بجنورد بوشهر بیرجند ایلام شهرکرد سمنان یاسوج

اشتراک گذاری در : share   share   share   share   share  

دیدگاه خود را وارد کنید.

8 + 17 =