طراحی و اجرای سپتیک تانک

طراحی و اجرای سپتیک تانک

طراحی سپتیک تانک و اجرای سپتیک تانک پلی اتیلن توسط پایپ گستر به صورت زیر معرفی می کند .

ساختمان گندانبار از قسمت های زیر تشکیل شده است :
مسیر ورود فاضلاب ( شامل لوله ورودی  و میانگیر )
مخزن اولیه گندانبار : که 66 درصد از کل حجم مخزن را به خود اختصاص داده است .
بافل میانی  : دیواره میانی ، مانند دیوار از ورود روغن و چربی ها به مخزن زلال سازی جلوگیری می کند .
مخزن ثانویه  (زلال سازی ) : این مخزن تقریباً 30 درصد حجم دستگاه را تشکیل داده و محل جمع آوری پساب تصفیه شده می باشد .
گیت خروجی گازها :از طریق این دریچه (ونت هوا) گازهای حاصل از فرایندهای بی هوازی سپتیک تانک خارج می گردد.

طراحی سپتیک تانک

در طراحی سپتیک تانک که ساده ترین نوع تصفیه خانه تک واحدی است که تصفیه مکانیکی یعنی ته نشینی و تصفیه زیستی با کمک باکتریهای بی هوازی همزمان در آن انجام می گیرد .

طراحی این سیسنم تشکیل شده است از انباره سرپوشیده ای که از بتن آرمه ، فایبرگلاس و یا پلی اتیلن ساخته شده و فاضلاب پس از ورود به انباره بخش اول  و بعلت کاهش سرعت جریان آن ، قسمتی از مواد معلق خود را بصورت ته نشینی از دست می دهد و از سوی دیگر انباره بیرون می رود . طراحی به گونه ایست که مواد ته نشین شده بصورت لجن در کف انباره با کمک باکتریهای بی هوازی هضم می شود. از این فرایند غیرهوازی در تصفیه فاضلاب می توان بدون استفاده از تکنولوژی پیچیده و پرهزینه روش های معمول ، و با یک طراحی حساب شده تصفیه فاضلاب را با هزینه بسیار کمتر و به نحو مطلوبتری به انجام رساند . در این روش در صورتی که به فاضلاب اکسیژن نرسد ، باکتری ها پس از مدت کوتاهی از فعالیت ، رشد و نمو خود را از دست داده و در عوض باکتری های بی هوازی فعالیت خود را شروع می کنند . کار این باکتری ها براین اساس است که اکسیژن مورد نیاز خود را از تجزیه مواد آلی و معدنی موجود در فاضلاب بدست می آورند و به عبارت دیگر این باکتری ها برخلاف باکتری های هوازی ، مواد نامبرده را احیاء می کنند .

اجرای سپتیک تانک

شرکت پایپ گستر مجری و اجرا کننده انواع مخرن در ایران می باشد . اجرای سپتیک تانک به سرعت و آسانی حمل و نصب آن در هر مکان ، مقرون به صرفه بودن چه از نظر زمان ، عدم نیاز به فضا و مکان گسترده ، عدم نیاز به هزینه سرویس و نگهداری بعدی، عدم نیاز به قطعات مکانیکی و کادر متخصص می باشد . اجرای این نوع سیستم نیاز به دانش فنی و کارشناسان مجرب دارد که شرکت مهندسی پایپ گستر شما را تا نصب و راه اندازی این سیستم راهنمایی خواهد کرد لذا در نظر داشته باشید اجرای سپتیک تانک توسط شکت معتبر پیاده سازی گردد . اجرای سپتیک فاضلاب صفر تا صد توسط شرکت ما صورت میگیرد اگر سوالی در این زمین ذهن شما رو مشغول کرده است می توانید با شماره های ما تماس بگیرید تا پاسختان را دریافت نمایید . در مورد نحوره اجرا چاه سپتیک باید بررسی شود که چه مدلی را شما برای نصب انتخاب میکنید ایا روش شما دفنی می باشد یا سطحی افقی می باشد یا عمودی . همه ی این ها در نحوه اجرا چاپ سپتیک بسیار تاثیر گزار می باشد . حال سوال پیش می آید که خوب نحوه ی اجرای هر کدام چگونه می باشد ؟ برای دریافت پاسخ با یک تماس تلفنی فاصله دارید . آیا اجرای سپتیک تانک بتنی متفاوت است ؟ جواب بلی می باشد . این مهم نیز نیاز به بحث کارشناسی دارد و

طراحی سپتیک تانک

طراحی و تولید کننده سپتیک تانک

محاسن

  1. سرعت طراحی و  اجرا  : مناسب برای زمین های دژ و یا زمین هایی که قدرت جذب بسیار کمی دارند و یا مناطقی که سطح آبهای زیر زمینی در آن بالا باشد.
  2. به دلیل استقرار در زمین فضایی را اشغال نمی نماید.
  3. هزینه بسیار مناسب : بدلیل عدم استفاده از تجهیزات الکترومکانیکال نیازی به تعمیر و هزینه نگهداری و اپراتور ندارد.

حتما مطالعه فرمایید :

سپتیک تانک بیمارستان

سپتیک تانک دست دوم

لوله کاروگیت

 

اشتراک گذاری در : share   share   share   share   share  

دیدگاه خود را وارد کنید.

5 × یک =