سپتیک تانک بتنی

سپتیک تانک بتنی

جنس این سپتیک تانک از بتن تیپ 5 و ضد سولفاته شدن میباشد . از چهار انباره و یک ورودی و دو خروجی تشکیل شده است . یکی از خروجی های برای ونت هوا در نظر گرفته شده و خروجی بعدی پس آب رقیق شده میباشد .

سپتیک تانک از جنس بتن مسلح ضد سولفات با پوشش داخلی یک لایه رنگ آمیزی پرایمر و پوشش خارجی یک لایه رنگ آمیزی پرایمر و یک لایه LA4 بر حسب نیاز محیط ، نصب سپتیک تانک به دو صورت قطعاتی مونتاژ شده در محل نصب و مونتاژ شده کامل با توجه به شرایط محیطی و بار مصرفی مطابق جدول مشخصات طراحی ، تولید و نصب میگردد .

بدنه بیرونی سپتیک تانک پیش ساخته بتنی ساخت شرکت پایپ گستر ایزوگام می باشد که این موضوع کمک شایانی به عدم نفوذ فاضلاب به بیرون می می نماید. قیمت سپتیک تانک بتنی پیش ساخته بدلیل برخورداری از تکنولوژی پایین در تولید، بسیار کم بوده و مقرون به صرفه است. سپتیک تانک پیش ساخته پایپ گستر دارای میلگرد آجدار شماره 8 در پود و میلگرد آجدار نمره 10 در تار می باشد .

مهمترین ایراد این نوع سپتیک تانک فاضلاب وزن بسیار بالای آن می باشد . سپتیک تانک بتنی 10 مترمکعب بیبش از 9 تن وزن دارد. لذا بدلیل هزینه های بالای اجرای سپتیک تانک بتنی پیش ساخته استفاده از آن در پروژه های عمرای بسیار محدود شده است.

همانطور که می دانیم سپتیک تانک بتنی بعنوان ساده ترین وسیله در تجهیزات تصفیه فاضلاب امروزه در تمامی رستورانها , مجتمع های مسکونی , ساختمان های اداری و پاساژهای تجاری مورد استفاده قرار می گیرد . سپتیک تانک در ایام قدیم بصورت سنگی تولید می شد بعداز کشف سیمان و بتن تولیدکنندگان در صدد بر آمدند از سپتیک تانک بتنی درجا استفاده کنند . در ادامه بدلیل صنعتی شدن همه کارها سپتیک تانک سنگی جای خود را به سپتیک تانک بتنی پیش ساخته داد . این موضوع کمک شایانی به افرادی کرد که پروژه های خود را در مناطق سردسیر اجرا می کردند چرا که سپتیک تانک بتنی درجا برای بتن ریزی نیاز به هوای خوب و بدون باران وبرف داشت .

لذا کارگاه های زیادی اقدام به تولید سپتیک تانک بتنی پیش ساخته نمودند . استفاده از سیمان تیپ 5 در سپتیک تانک بتنی پیش ساخته زمانی مرسوم شد که کارشناسان متوجه شدند باکتری های بی هوازی سیمان معمولی را تجزیه می کنند و باعث تخریب بتن می شوند . همچنین تولید کنندگان بمنظور جلوگیری از تخریب بدنه سپتیک تانک بتنی یک لایه ایزوگام به بیرون و یک لایه ایزوگام به داخل سپتیک تانک بتنی اضافه نمودند. سپتیک تانک بتنی به دلیل سنگین بودن بهنگام حمل و نقل و محدودیت تولید تا حداکثر 15 متر مکعب به صورت پیش ساخته بعد از پا به عرصه تولید گذاشتن سپتیک تانک پلی اتیلن زود از گود رقابت خارج شد و جای خود را به سپتیک تانک پلی اتیلنی داد.

از جمله سایر معایب سپتیک تانک بتنی پیش ساخته این است که برای تولید این دستگاه حتما” می بایست قالب گرد عمودی بسته شود که در جاهایی که سطح آب زیرزمینی بالاست محدودیت بزرگی محسوب می شود .

خرید سپتیک تانک بتنی

سپتیک تانک بتنی را می توانید از شرکت پایپ گستر تهیه نمایید . برای این کار به قسمت تماس با ما مراجعه نمایید . هم چنین برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت سپتیک تانک بتنی می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید .

توجه توجه !!

با توجه به این که سپتیک تانک بتنی معایب فراوانی دارد به همین دلیل دیگر از سپتیک تانک بتنی استفاده نمی گردد از همین رو کارخانه پایپ گستر نیز این محصول را تولید نمی کند . اگر نیاز به مشاوره دارید و نمی دانید کدام نوع از سپتیک تانکها را باید جایگزین بتنی نمایید حتما با شرکت بخش فنی تماس بگیرید و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید . با تشکر

مطالب زیر نیز برای شما پیشنهاد می گردد :

سپتیک تانک پلی اتیلن

پکیج تصفیه فاضلاب پایپ گستر

سپتیک تانک

مشخصات فنی سپتیک تانک

اشتراک گذاری در : share   share   share   share   share  

دیدگاه خود را وارد کنید.