مخزن پلی اتیلن دوجداره

سپتیک تانک

سپتیک تانک اساسی ترین و مهم ترین بخش پالایش و پاکسازی فاضلاب می باشد از گندانبار که به عنوان septic tank نیز یاد میشود ؛ در پروژه های عمرانی فراوانی استفاده میشود شاید شما بپرسید که سپتیک تانک چیست ؟ در پاسخ به این مهم باید گفت : در حقیقت سپتیک تانک همانطور که از نام آن پیداست مخزن یا تانک یا منبعی است که بواسطه طراحی خاص ، فاضلاب جامد را درون خود نگه داشته ، از طریق فعالیت باکتری های بی هوازی تبدیل به مایع ( پساب) و گاز متان نموده و تحویل چاه جذبی و نه رودخانه و نه آبیاری فضای سبز می نماید . سپتیک تانک به عنوان ساده ترین وسیله مورد استفاده در پالایش فاضلاب اعم از پاکسازی مقدماتی و تصفیه پیشرفته دارای تقاضای بالایی در کشور می باشد . این محصول در تصفیه پیشرفته فاضلاب نقش مخزن متعادلساز و ایستگاه پمپاژ و در تصفیه مقدماتی نقش کاتالیزور تجزیه فاضلاب جامد را بازی میکند .

سپتیک تانک چیست ؟

سپتیک تانک چیست ؟ به طور خلاصه : یک نـوع تصفيـه خانه یـک واحـدي می باشد كه تصـفيه مكانيكي و تصفيه زيستي به كمک باكتري هاي بيهوازي بصورت آنی در آن انجام مي گيــرد . سپتيك تانك مانند عکس های قرارداده شده تشكيل شده است ( لطفا به عکس سپتیک تانک قرار گرفته دفت نمایید ) از تانک سرپوشيده اي كه معمولا ” از جنس بـنـن آرمه ، فايبرگلاس و مهم ترین نوع hdpe ساخته ميشود . فاضلاب پس از داخل شدن به انبار سپتیک تانک و با توجه به كاهش سرعت جريان آن ، بخشی از مواد معلق خود را بطور ته نشيني از دست مي دهد و از طرف ديگر سپتیک خارج میشود  . میزان آلودگي فاضلابي كه از سپتیک تانک خارج می شود تقريبا ” معادل میزان آلودگي فاضلاب خارج شده از استخرهاي ته نشيني اولین مي باشد يعني تقریبا 30 درصد كاهش آلودگي بهمراه دارد . اما شرکت پایپ گستر با افزایش تکنولوژی خط تولید خود و استفاده از روشهای نوین هم چون RBC در ساخت دستگاه سپتیک ، درصد کاهش آلودگی را تا میزان 60 درصد کاهش میدهد . البته اگر خواهان تصفیه صد در صدی فاضلاب هستید با کارشناسان ما تماس بگیرید تا موارد لازم برای رسیدن به این مهم را برای شما بیان نمایند . [ سپتیک تانک سنّتي (معمولي) حدوداً 30% مقدار  BOD (آلودگي) را كاهش مي‌دهد و اين مقدار تقريباً با كاهش آلودگي است كه از مخزن ته‌نشيني اوليه بدست مي‌آوريم . بنابراين به اين نتيجه مي‌رسيم كه در پالایش سنتي ، تصفيه چنداني صورت نمي‌گيرد و تقريباً فقط عمل ته‌نشيني انجام مي‌شود. لذا اين راندمان نمي‌تواند راندمان چندان مناسبي باشد و تخليه پساب ناشي از سپتیک تانک سنّتي موجب بروز خسارات فراوان در محيط زيست مي‌شود . بنابراين جهت افزايش راندمان این سیستم تصميم گرفتيم كه سيستم RBC را با آن تركيب كنيم . بدين ترتيب كه سيستم RBC را در قسمت دوم دستگاه كه يک سوم حجم كل آن را دربردارد ، تعبيه كنيم. ] در سایت پایپ گستر به این مطالب بیشتر پرداخته ایم .مواد ته نشيني شده به صورت لجن در كف تانک به وسیله باكتريهاي بيهوازي هضم مي شود . به نحوی که نهایت 1 تا 2 بار در سال مستلزم خالی کردن میشوند .

سپتیک تانک

همچنین سپتیک تانک از لحاظ حجم از  3 مترمکعب تا 126 مترمکعب بصورت تولید در کارخانه و بیشتر از آن بصورت مونتاژ در محل قابل تولید است . حال احجام بزرگتر برای سپتیک صنعتی و مصارف صنعتی می باشد . در سایت سپتیک تانک پایپ گستر این مخزن ، در معنی عام کلمه گندانباری است که شرایطی را برای فعالیت باکتریهای بی هوازی فراهم میکند تا بتوانند تمام جامدات را تبدیل به مایع نموده و جذب آن به چاه جذبی را تسهیل کنند . از این سیستم در کمپ های محتلف استفاده میشود .

در نگاه تخصصی سپتیک تانک دستگاهی است که به تصفیه فاضلاب کمک میکند و پساب خروجی از آن چه به تصفیه خانه مرکزی هدایت گردد و یا به چاه جذبی . لذا با استفاده از سپتیک تانک، باکتری های هوازی در تجزیه فاضلاب بسیار کمتر از حالتی که چنانچه از این روش استفاده نگردد دچار دردسر خواهند شد .

سپتیک تانک یا تانک سپتیک بعنوان اولین کشف بشر در زمینه تصفیه فاضلاب در زمانی که انسان ها مجبور بودند بدلیل برخورداری از امکانات شهری محدود شهرهای خود را بصورت عمودی توسعه دهند و توسعه افقی شهرها باعث هدر رفت منابع می شد به طرز وحشتناکی به بالا بردن بهداشت محیط زیست جوامع خود کمک  کرد. شاید سوال بپرسید سپتیک تانک چیست که امروز در تمامی پروژه ها پیمانکار یا بهره بردار مکلف به نصب سپتیک تانک می باشد و محیط زیست بدون نصب سپتیک تانک شما را جریمه می نماید و اجازه اخذ پایان کار را از شهرداری نمی دهد.

سپتیک تانک در حقیقت یک محفظه پلاستیکی ، بتنی ، آجری و یا سنگی است که با طراحی خاصی که دارد فاضلاب های جامدی که از منازل مسکونی یا اداری و یا هر منبع تولید فاضلاب دیگر را می گیرد و با ته نشینی و تصفیه بی هوازی درصد الایندگی پساب را تا حد زیادی کاهش می دهد به نحوی که آب خروجی از سپتیک تانک براحتی می تواند جذب چاه فاضلاب گردد.

شرکتی مثل وهولیت لهستان بعنوان مهمترین رفرنس تکنولوژی تولید لوله های دوجداره HDPE در جهان امروزه از تکنولوژی اسپایرال در تولید مخازن دوجداره و سپتیک تانک استفاده می نماید .

حتما ویدیو بالا را ببینید تا با مکانیزم نحوه تولید و ارسال و نصب گندانبار در کارخانه پایپ گستر بیشتر آشنا شوید ما سعی کرده ایم از خط تولید و نحوه تولید و بارگیری سپتیک تانک فیلم برداری نمائیم . شما می توانید با حضور در کارخانه پایپ گستر مستقیما شاهد تولید محصولات با کیفیت ما باشید .

باید گفت با استفاده از این محصول پایپ گستر شما می توانید فاضلاب خود را تصفیه کنید . افزایش میزان نرخ دلار بر روی مواد اولیه پلیمری تاثیر گذاشته است اما کارخانه پایپ گستر با جلسه ایی که با اعضای هیئت مدیره داشته است بنا را بر این شده است که تا حد ممکن کمترین میزان افزیش نرخ هزینه تمام شده لحاظ شود لذا با خیال راحت از کارخانه پایپ گستر مخزن خود را خریداری نمایید .

” نکته مهم  : آب خروجی از سپتیک تانک صرفا می بایست به چاه جذبی هدایت گردد . “

سپیک تانک

سپتیک تانک

بمنظور اینکه اطلاعات کاملی از سپتیک تانک داشته باشیم در ابتدا به تاریخچه پیدایش سپتیک تانک می پردازیم. کامرون در سال 1895 میلادی برای اولین بار در انگلستان مخزنی بنام تانک سپتیک ساخت. تانک سپتیک برای تصفیه مقدماتی فاضلاب مناطق مسکونی، مدارس، پارک ها، کمپ‌های تابستانی و هتل ها بکار می رود و بعلت ارزانی و سهولت ساخت مورد توجه زیادی قرار گرفته است .

سپتیک تانک یک انبار زیرزمینی است که برای نگهداری فاضلاب ساخته می شود . سپتیک تانک بصورت منفرد یا دو انباره ساخته می شود .

میزان تصفیه فاضلاب در سپتیک تانک بین 30 تا 63 درصد می باشد . این بدین معنی است که این سیستم توانایی دارد در صورت طراحی ظرفیت صحیح تا 63% از بار آلودگی پساب خروجی از منبع فاضلاب بکاهد . آنچه مسلم است این است که از سپتیک تانک در صورت تولید دقیق تمامی اجزا ، هیچگونه جامدی بیرون نخواهد آمد و سوراخ های چاه فاضلاب بهیچ عنوان کور نخواهد شد .

سپتیک تانک پایپ گستر

یکی از پارامترهای مهم در انتخاب سپتیک تانک و میزان مقاومت مکانیکی قابل تحمل توسط هر دستگاه استفاده از مواد نو و دسته اول در تولید آن می باشد . رنگ بدنه سپتیک تانک HDPE که اغلب بدلیل استفاده از کربن مشکی می باشد چنانچه خیلی براق باشد این بدان معنی است که دارای مواد دست دوم بازیافتی یعنی گرانول می باشد و هر مقدار کدر باشد یعنی اینکه در تولید لوله مورد استفاده در بدنه تمام مواد درجه یک می باشد .

راه های متفاوتی برای کاهش بهای تمام شده تولید سپتیک تانک وجود دارد برخی شرکت ها با بالا بردن سطح آگاهی خریدار و انتقال دانش خود در زمینه نصب  و کاهش مقاومت مکانیکی لوله مورد استفاده در تولید سپتیک تانک فاضلاب موجبات کاهش نرخ تمام شده را فراهم می آورند . بخش دیگری از تولید کنندگان با استفاده از مواد کهنه PE و در حقیقت اضافه نمودن گرانول به مواد اولیه سعی در کاهش بهای تمام شده دارند .

یک سری از تولیدکنندگان نیز با بالا بردن تکنولوژی خط تولید سعی در کاهش بهای نهایی دارند . در هر حال ما معتقدیم استفاده از گرانول که متاسفانه در ایران بسیار مرسوم شده است نوعی دزدی تلقی می شود .

سپتیک تانک دو قسمته

در سپتیک تانک دو انباره یا دو قسمته، انبار اول برای ته نشینی، هضم لجن و انبارکردن لجن بکار می رود و انباره دوم سپتیک فاضلاب برای چربی گیری و کاهش BOD5 و ته نشینی مجدد و جلوگیری از دفع لجن و یا مواد جامد دیگری که از انبار اول رد شده اند مورد استفاده قرار می گیرد . در صورتی که سپتیک تانک به صورت عمودی تولید گردد نقشه آن تغییر می کند و بصورت ایمهاف تانک باید اجرا گردد . معمولا در سپتیک تانک های عمودی از جنس بتن حالت قیفی درون مخزن باعث ته نشینی جامدات به قسمت تحتانی سپتیک تانک می گردد ولی در حالت HDPE در صورت درخواست مشتری بر ساخت سپتیک تانک عمودی موضوع حذف جامدات باید از طریق لوله های بلند و بالایی که به قسمت پایین سپتیک تانک در ابتدا و اتهای دستگاه نصب می گردد انجام پذیرد.

در تانک سپتیک لوله های ورودی و خروجی وجود دارد که معمولاً برای جلوگیری از گرفتگی بشکل T ساخته می شوند و در ضمن شاخه بالایی لوله عمل تخلیه نیز صورت می گیرد .

نقشه سپتیک تانک

قطر لوله ورودی نباید کمتر از 4 اینچ باشد.

در سرتاسر عرض تانک مانعی بفاصله 15 سانتی متر از دیواره تانک نصب می شود . کف سپتیک تانک ساخته شده برای جمعیت های کمتر از 30 نفر مسطح و بدون شیب است ولی برای تانک های بیشتر از 30 نفر سطح قسمت اول سپتیک تانک باید شیبی برابر نسبت به سطح افق داشته باشد.
در تانک سپتیک مواد جامد ته نشینی شده و مواد روغنی بصورت شناور در می آیند و لجن نیز در ته سپتیک تانک انبار می شود که این لجن ها هم هر دو سال یکبار از کف سپتیک تانک لجن روبی می شوند.

از آنجائیکه هیچگونه اعمالی از قبیل اختلاط، گرم کردن، کنترل PH و غیره در سپتیک تانک انجام نمی گیرد لذا نمی توان از هضم کامل لجن در سپتیک فاضلاب مطمئن بود و “باید آنزیم هایی جهت تسریع هضم فاضلاب به تانک افزوده نشود.”

عمق مؤثر برای سپتیک تانک افقی یاعمودی حداقل 120 سانتی متر است که همان ارتفاع سطح آزاد فاضلاب می باشد و معمولاً از سطح آزاد فاضلاب تا سقف نیز حدود 30 تا 40 سانتی متر فاصله در نظر گرفته می شود البته در تانک های بظرفیت بزرگ که از نظر اقتصادی لازم است عمق مؤثر بیشتری در نظر گرفت ولی از نظر کار سپتیک تانک عمق مؤثر کمتر دارای بهره بهتری است.

قسمت ورودی (بخش اول) سپتیک تانک معمولاً حجمش در حدود دو برابر قسمت دیگر است. جریان فاضلاب بین دو قسمت یا بوسیله سرریز بوده و یا از بدنه دیوار داخلی بفاصله 30 سانتی متر تا 45 سانتی متر از سطح آزاد فاضلاب سوراخهایی به قطر 10سانتی متر و بفاصله فواصل محور تا محور برابر 30 سانتی متر در نظر می گیرند تا فاضلاب بین دو قسمت جریان داشته باشد.

سپتیک تانک پایپ گستر

اینکه بخش اول سپتیک فاضلاب دارای حجم زیادتری نسبت به قسمت دوم سپتیک تانک فاضلاب می باشد، به دو دلیل است.

الف) تغییرات شدید فاضلاب را در طول شبانه روز تحمل کند بدین معنی که تا حدودی از نوسانات سطحی فاضلاب جلوگیری کند. در حقیقت قسمت بزرگتر سپتیک تانک وظیفه حوضچه آرامش درون دستگاه را بعهده می گیرد و از ایجاد شوک درون سپتیک تانک جلوگیری میکند

ب) مقدار مواد جامدی که در این قسمت ته نشین می گردند بیشتر بوده لذا حجم بیشتری  برای بخش اول سپتیک تانک لازم می باشد.

ویژگی های سپتیک تانک باعث کاربرد گسترده آن ها در قسمتهای مختلف خانگی ، بهداشتی و صنعتی گردیده است .

عناوینی که امروز سپتیک تانک با آنها مانوس گردیده است عبارتند از : سپتیک تانک آپارتمان مسکونی ، سپتیک تانک  ویلا ، سپتیک تانک مجتمع مسکونی ، سپتیک تانک مجتمع اداری ، سپتیک تانک هتل ، سپتیک تانک پاساژ ، سپتیک تانک مجتمع تجاری ، سپتیک تانک کافی شاپ ، سپتیک تانک رستوران ، سپتیک تانک تالار ، سپتیک تانک مجتمع ورزشی ، سپتیک تانک کارخانه ، سپتیک تانک نیروگاه ، سپتیک تانک کمپ کارگری ، سپتیک تانککارگاه مهندسی و …

کاربردهای سپتیک تانک

از اصلی ترین موارد کاربرد سپتیک تانک عبارت اند از: پیش تصفیه و تصفیه اولیه فاضلاب بهداشتی واحدهای مسکونی ، هتل ها و رستوران ها ، مجتمع های تجاری و اداری ،  سختی گیریهای قوانین شهرداری و سازمان حفاظت محیط زیست ، حذف ذرات قابل ته نشینی ، چربی و روغنهای موجود در فاضلاب رستوران ها و سالن های غذا خوری جهت جلوگیری از پر شدن سریع چاه جذبی و گرفتگی لوله ها به سبب تجمع چربی و ذرات درشت قابل ته نشین متعادل سازی و همچنین استفاده از سپتیک تانک بعنوان لیفت استیشن (ایستگاه پمپاژ فاضلاب) در سیستم های تصفیه فاضلاب .

در ادامه بصورت خلاصه چون سپتیک تانک کمتر بمنظور نگهداری اسید و مواد قلیایی استفاده می شود و بیشتر در تصفیه فاضلاب مورد استفاده قرار می گیرد با کنار هم گذاشتن کلمات سپتیک تانک و فاضلاب به تبیین مجدد مکانیزم عملکرد سپتیک تانک می پردازیم.

از نگاهی دیگر دستگاه سپتیک تانک فاضلاب که با نام سپتیک تانک نیز بیان می شود به عنوان یکی از روش های معمول در تصفیه فاضلاب مورد استفاده قرار می گیرد . معمولا استفاده از سپتیک تانک HDPE یا سپتیک تانک پیش ساخته بتنی به علت راندمان پایین تصفیه آن برای حجم های پایین تصفیه فاضلاب مورد استفاده قرار می گیرد برای حجم های متوسط و بالا از پکیج های تصفیه فاضلاب استفاده می گردد .

مزایای سپتیک تانک

از مهم ترین مزایای دستگاه سپتیک تانک (Septic Tank) یا مخزن سپتیک تانک می توان به موارد زیر اشاره کرد: مناسب بودن جهت تصفیه پساب واحدهای کوچک بدلیل هزینه پایین ساخت : هزینه پایین سپتیک تانک نسبت به پکیج تصفیه فاضلاب هوازی و … باعث درخواست بالای ان شده است. نصب سریع و راه اندازی بدون نیاز به رعایت دستورالعمل خاص و پیچیده : سپتیک تانک مخصوصا مدلی با جنس بدنه PE سنگین یعنی HDPE باشد بسیار راحت نصب میگردد . در حقیقت نصب آن همچون کار گذاشتن لوله درون خاک است که نیاز به تمهیدات خاصی ندارد. هزینه پایین نگهداری و تعمیرات : با توجه به عمر بالای مصالحی که سپتیک تانک با آن تولید می شود از بتن تیپ 5 ضد سولفات گرفته تا لایه های ایزوگامی که روی بدنه سپتیک تانک کشیده می شود و یا PE EX3 امیر کبیر ، شازند ، مارون و … هزینه تعمیرات برای این دستگاه متصور نیست .
بدون تجهیزات متحرک و الکترومکانیکال : همانطور که نقشه سپتیک تانک می توان دید هیچگونه تجهیزات برقی درون آن بکار نرفته است لذا نگرانی از بابت سوختن قطعات الکتریکی و یا شکستن قطعات مکانیکی متصور نیست. بدون نیاز به مصرف انرژی : بر خلاف پکیج تصفیه فاضلاب که از نیروی برق زیادی بمنظور هوادهی به بلوئرها استفاده می نماید در هیچ یک از مدل های سپتیک تانک از هیچ کدام از منابع برق ، آب و گاز و … استفاده نمی شود. پایین بودن فضای اشغالی به علت مدفون بودن : سپتیک تانک بدلیل اینکه می باید فاضلاب را بصورت ثقلی دریافت نماید اصولا در طحی پایین تر از پایین ترین تراز فاضلاب خروجی از ساختمان قرار می گیرد لذا در 99 درصد از پروژه ها سپتیک تانک درون خاک قرار می گیرد و فضایی اشغال نمیکند. قابل نصب در هر عمقی متناسب با پروژه : با توجه به اینکه ضخامدت بدنه سپتیک تانک قابل طراحی است و در حقیقت سپتیک تانک هر پروژه بصورت اختصاصی طراحی و تولید می گردد میتوان این دستگاه را تا عمق 16 متر زیر زمین دفن نمود بدون اینکه مشکلی برای عملکرد سپتیک تانک پیش آید.

مکانیزم عملکرد سپتیک تانک

نحوه کارکرد سپتیک تانک اینگونه است که فاضلاب دفع شده از خروجی لوله های بهداشتی پس از ورود به انباره اول سپتیک تانک به علت کاهش سرعت جریان قسمتی از مواد معلق و مواد سنگین آن ته نشین می شود و به صورت لجن در کف انباره سپتیک تانک قرار می گیرد بعد با کمک باکتری های بی هوازی که فعال شده اند شروع به تجزیه مواد آلی موجود در فاضلاب می کنند و می توان گفت لجن فاضلاب را هضم نموده و تبدیل به مایع قابل جذب توسط چاه فاضلاب می نمایند . میانگیر درون سپتیک تانک وظیفه انتقال آرام فاضلاب مایع به قسمت دوم را بر عهده دارد. لوله ورودی که بصورت 90 درجه در ابتدای سپتیک تانک نصب شده است وظیفه گرفتن سرعت پساب ورودی به دستگاه را بر عهده دارد. لوله خروجی 90 درجه نصب شده در انتهای سپتیک تانک نیز وظیفه انتقال بدون هیجان پساب زلال شده به درون چاه را برعهده دارد . پایه های سپتیک تانک در سپتیک تانک افقی HDPE و فایبرگلاس یا جی آر پی هیچ وظیفه ای بجز جلوگیری از چرخش سپتیک تانک بهنگام حمل و نقل را بر عهده ندارند. ونت نصب شده در عدسی خروجی سپتیک تانک یا در بالاترین نقطه سپتیک تانک نیز تنها یک وطیفه دارد و ان انتقال گازهایی است که حاصل فعالیت باکتری های بی هوازی درون دستگاه می باشد. وجود دو عدد دریچه بازدید در ابتدا و انتهای سپتیک تانک موجبات دسترسی به قسمت ابتدایی و انتهایی سپتیک تانک را فراهم می آورد. در حقیقت از طریق این دریچه ها چنانچه در مکانیزم عملکرد سپتیک تانک مشکلی بوجود آید با ورود یک انسان به هر یک از قسمت های اولیه و ثانویه سپتیک تانک می توان مشکل را برطرف نمود.

سپتیک تانک پلی اتیلن

در زیر ویدیویی آماده کرده ایم که شما را با نحوه کار سپتیک تانک آشنا می کند :

در ضمن می توانید مقاله بالا را به صورت صوتی استفاده کنید :

نظرات خود را با ما در میان بگذارید از انتقاد و پیشنهادات شما بسیار استقبال میکنیم با تشکر از شما بابت مشاهده وب سایت شرکت پایپ گستر

نصب سپتیک تانک

بسته به جنس بدنه ای که در سپتیک تانک استفاده می شود دستورالعمل نصب نیز متفاوت خواهد بود. چنانچه بدنبال سپتیک تانکی با جنس بدنه پلاستیک می باشید بهتر است دقت نمائید که مواد PE دوجداره در بدنه سپتیک استفاده شده است یا دولایه . سپتیک دولایه بهیچ عنوان تحمل بار خاک را ندارد ولی سپتیک دوجداره براحتی تحمل بار خاک بدون سازه محافظ را دارد.

در هر صورت بمنظور نصب و راه اندازی سپتیک تانک ابتدا باید تمامی مقدمات نصب را آماده نمود. بطور مثال باید بتن مگر در زیر سپتیک تانک با ضخامت 10 سانتی متر حداقل ریخته شود علت این موضوع جلوگیری از نشست خاک بهنگام بارگزاری سپتیک تانک می باشد. شما تصور کنید سپتیکی با ظرفیت 60 هزار لیتر روی سطح خاک نشسته است بعد از بارگذاری سپتیک تانک حداقل 65 تن نیرو به کف محل نصب سپتیک تانک وارد می شود که قطعا باعث فشرده شدن خاک و نشست محل دفن خواهد شد در نتیجه تراز دستگاه سپتیک بهم خواهد ریخت و مکانیزم عملکرد سپتیک تانک درست نخواهد بود.

چاله سپتیک تانک که قرار است دستگاه در آن مدفون گردد باید از هر طرف حداقل نیم متر بیشتر حفاری گردد. خاک اطراف مخزن سپتیک چنانچه ریزش داشته باشد باید چاله ای بزرگتر حفر نمود تا بتوان به سطح مورد نظر بمنظور سوار شدن تراز لوله خروجی از منبع فاضلاب به داخل سپتیک تانک دست یافت.

ساختمان و اجزا سپتیک تانک

در همه انواع مختلف سیستم سپتیک وجود اجزای زیر ضروری است :
1- لوله ورودی که حامل فاضلاب منازل به داخل سپتیک می باشد.
2- بدنه تانک سپتیک که می تواند بصورت سنگی، آجری ، کامپوزیت، HDPE سبک، کامپوزیت و …
3- پارتیشن وسط سپتیک که بمنظور جلوگیری از نفوذ جامدات به قسمت زلال سازی سیستم تعبیه می شود.
4- لوله خروجی گندانبار که وظیفه انتقال پساب تصفیه شده به داخل چاه یا منبع پذیرنده پساب فاضلاب را بعهده دارد.
5- لوله خروجی گازهای متصاعد شده حاصل از فعالیت باکتری های بی هوازی به بالای ساختمان
6- دریچه دسترسی از بالای سپتینگ فاضلاب که بهنگام تمیزکاری و تخلیه سپتیک تانک از آن استفاده می شود.
7- درپوش های دریچه ویزیت سپتیک که باعث جلوگیری از انتشار بوی بد فاضلاب به محیط اطراف می شود.
8- سیفون ابتدایی سیستم سپتیک که باعث جلوگیری از برگشت بوی بد سولفید هیدروژن به داخل واحد مسکونی می گردد.
9- سیفون انتهایی که در قسمت خروجی دستگاه سپتیک تانک نصب می شود و باعث جلوگیری از روغن های رو سطح بخش دوم سیستم سپتیک تانک به درون چاه جاذب می گردد.
10- قسمت اولیه سپتیک تانک که 66 درصد فضای درون سپتیک را به خود اختصاص می دهد. این بخش را ته نشینی اولیه تانک سپتیک می نامند.
11- قسمت ثانویه دستگاه سپتیک فاضلاب که 34 درصد فضای سپتیک را اشغال نموده است و بعنوان قسمت زلال سازی سپتیک مشهور است.

کارشناسان پایپ گستر آماده پاسخگویی به سوالات شما در رابطه با خرید سپتیک تانک می باشند لذا جهت برقراری مشاوره با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید .

سوالاتی که ممکن است بپرسید :

سپتیک تانک چیست ؟
سپتیک تانک در واقع مخزنی است که به واسطه نوع طراحی خود می تواند جامدات را از مایع جدا کند به این شکل که وقتی فاضلاب درون سپتیک ریخته میشود جامدات درون آن ته نشین شده و از سوی دیگر آب خارج میشود .

نحوه خرید سپتیک تانک چگونه است ؟
برای خرید سپتیک تانک کافیست تا با شرکت پایپ گستر تماس گرفته و پروژه ی خود را شرح دهید کارشناسان ما برای شما پیش فاکتور ارسال کرده و منتظر تاییدیه از سوی شما می باشند سپس مقدار از پیشفاکتور واریز میشود و سپتیک تانک شما در صورت موجود بودن ارسال و در غیر این صورت تولید و ارسال می گردد.

انواع سپتیک تانک کدام است ؟
سپتیک تانک ها انواع مختلفی دارند که پایپ گستر مقاله ایی در این رابطه در وب سایت خود قرار داده است که میتوانید به این قسمت دسترسی داشته باشید اما به طور خلاصه سپتیک تانک PE ، بتنی و GRP موجود می باشد که نوع PE بسیار کاربرد و مقرون به صرفه است.

چجوری باید بدونم از چه حجمی برای سپتیک تانک باید استفاده کنم؟
پیدا کردن حجم و ظرفیت سپتیک تانک نیز در وب سایت ما قرار دارد اما برای راحتی کار کافیست با کارشناسان ما تماس بگیرید و میزان فاضلاب تولیدی در روز را شرح دهید تا با توجه به آن برای شما سپتیک تانک کاربردی پیشنهاد شود .

اشتراک گذاری در : share   share   share   share   share  

2 دیدگاه

gravatar

زیبانوشته شده در  ۱:۴۱ ب.ظ - خرداد ۱۳, ۱۳۹۸

سلام و عرض وقت بخیر این سپتیک تانک ها تماما تولید ایران هستش؟؟

دیدگاه خود را وارد کنید.

چهار + نوزده =