قیمت سپتیک تانک

قیمت سپتیک تانک

قیمت سپتیک تانک – سپتیک تانک پلی اتیلن دستگاهی است که از طریق آن فاضلاب خروجی از آپارتمان تجزیه شده و به اّب روان تبدیل می گردد . قیمت سپتیک تانک پلی اتیلن از 2 میلیون تومان آغاز و تا 400 میلیون تومان برای حجم بالای 500مترمکعب ادامه دارد .

سپتیک تانک از ساده‌ترين و ارزان‌ترين روش های طبيعي تصفيه است که در آن تصفیه مكانیكی ( ته نشيني فاضلاب سنگين ) و تصفیه زیستی با کمک باكتری های بی هوازی همزمان انجام می گیرد . سپتیک تانک برای مناطقی که امکان استفاده از چاه های جاذب وجود ندارد و مناطقی که دور از دسترس شبکه های جمع آوری فاضلاب قرار دارند ، روشی مفید و مقرون به صرفه است .

قیمت سپتیک تانک

براورد قیمت خرید یک دستگاه سپتیک تانک ، هزینه های حمل و نصب و نگهداری و نهایتا تعمیرات می باید تا حد زیادی نزدیک به واقعیت باشد تا کارفرما بتواند در بودجه بندی خود دارای قدرت تصمیم گیری باشد. قیمت سپتیک تانک وابسته به چندین پارامتر است که ذیلا به آنها اشاره می نمائیم : نوع فاضلابی که درون سپتیک تانک می ریزد بطور مثال می توان از سپتیک تانک گالوانیزه در تصفیه فلضلاب کارخانه تهیه اسید سولفوریک استفاده نمود.
ظرفیت مورد نیاز سپتیک تانک
میزان خاکی که  روی بدنه سپتیک تانک خواهد آمد.
جنس بدنه سپتیک تانک
نوع ورودی و خروجی سپتیک تانک شامل رینگ و فلنچ یا کوپلر و واشر و سایز آنها

سپتیک تانک پر کاربردترین مخزن جهت ذخیره موقت فاضلاب به ویژه فاضلاب های بهداشتی – انسانی است . سپتیک تانک توسط یک دیواره به دو بخش نامساوی تقسیم شده است . ویژگی های سپتیک تانک سبب کاربرد گسترده آنها در بخش های مختلف خانگی ، بهداشتی و صنعتی شده است . محل هایی که از سپیک تانک استفاده می کنند بسیار گسترده می باشد .

قیمت سپتیک تانک

جهت استعلام قیمت سپتیک تانک می توانید با شماره های قرار گرفته در سایت در ارتباط باشید .

سپتیک تانک بسته به جنس بدنه و میزان خاکی که روی آن ریخته می شود دارای قیمت های متفاوتی می باشد. از لحاظ قیمت سپتیک تانک بتنی پیس ساخته یا آماده دارای کمترین قیمت و سپتیک تانک GRP دارای بیشترین قیمت می باشد. سپتیک تانک پلی اتیلن نیز بسته به دو لایه یا دوجداره بودن دستگاه از تنوع قیمتی متفاوتی برخوردار هستند.

نکنه مهم اینکه سپتیک تانک دولایه حتما می بایست دارای سازه محافظ یا نگهبان باشد در حالیکه سپتیک تانک دوجداره نیاز به سازه نگهبان جهت دفن شدن درون خاک نخواهد داشت.

لذا پیشنهاد می نمائیدم بهنگام سفارش سپتیک تانک دقت فرمائید حتما سپتیک تانک دوجداره باشد و نه دولایه. برخی از شرکت ها از کلمه سه لایه جهت منحرف کردن ذهن خریدار سپتیک تانک استفاده ینمایند در حالیکه سپتیک تانکHDPE حتما می بایست دوجداره باشد تا بتواند تحمل بار خاک بدون سازه نگهبان را داشه باشد.

سپتیک تانک ایران پاش و نکاپلاست و طبرستان و رادمان پلاستیک تماما بصورت دو یا سه لایه هستند و نباید بدون سازه نگهدارنده یا سازه نگهبان درون خاک مورد استفاده قرار گیرند.

قیمت سپتیک تانک 5 مترمکعب : با لوله اسپیرال ، لوله کاروگیت و لوله کورتیوب با قطر 1.2 ، 1.4 و 1.6 قابل تولید است. در صورت تولید 5 مترمکعب با قطر 1.2 طول دستگاه معادل 4.42 متر خواهد شد. در صورت استفاده از لوله با قطر 1.4 متر برای تولید دستگاه 5 مترمکعب طول مخزن سپتیک معادل 3.3 متر خواهد شد و در صورت استفاده از لوله قطر 1.6 متر در تولید سپتیک تانک 5 مترمکعب طول دستگاه معادل 2.5 متر خواهد گردید. قیمت سپتیک تانک پلی اتیلن 5 متر مکعب با لوله کاروگیت از انواع دیگر سپتیک تانک های تولیدی 5 مترمکعب کمتر و قیمت سپتیک تانک 5 مترمکعب پلی اتیلن با لوله اسپیرال روصاف – تو صاف از همه انواع دیگر سپتیک تانک 5 مترمکعب ارزان تر خواهد بود.

قیمت سپتیک تانک 10 مترمکعب : سپتیک تانک پلی اتیلن 10 مترمکعب یکی از پرمصرف ترین مخازن سپتیک تانک ایران و جهان می باشد. چرا که در محاسبه ظرفیت سپتیک تانک اغلب در صورت رسیدن به اعدادی معادل 11 و 12 مترمکعب برای ظرفیت سپتیک تانک و همچنین 8 و 9 مترمکعب ، متخصصان بدلیل تیراژ بالا در تولید سپتیک تانک 10 مترمکعب، پیشنهاد استفاده از مخزن سپتیک تانک به ظرفیت 10 مترمکعب را می نمایند. ارزان ترین نوع سپتیک تانک 10 مترمکعب نمونه بتنی پیش ساخته با قیمتی معادل 16 میلیون ریال و گرانترین نوع سپتیک تانک فاضلاب 10 مترمکعب نمونه GRP با قیمتی معادل 128 میلیون ریال می باشد.

سپتیک تانک 10 مترمکعب با لوله اسپیرال یا کاروگیت و همچنین کورتیوب قابل تولید می باشد. مقاومت حلقوی لوله بستگی به میزان خاکی که سپتیک تانک زیر آن قرار می گیرد دارد. بطور مثال قیمت سپتیک تانک PE 10 مترمکعب با مقاومت حلقوی بلندمدت 12 کیلونیوتن بر مترمربع که با هر سه نوع لوله PE قابل تولید است معادل 72 میلیون ریال و مخزن دوجداره با مقاومت حلقوی بلندمدت معادل 4 کیلونیوتن بر متر مربع قیمتی معادل 56 میلیون ریال خواهد داشت.

قیمت سپتیک تانک 20 مترمکعب

سپتیک تانک پلی اتیلن 20 مترمکعب می تواند بنا بر ابعاد موجود در پروزه با لوله پلی اتیلن دوجداره با قطر 1.6، 1.8، 2، 2.2، 2.5 متر تولید گردد. بطور مثال طول گندانبار 20 متر مکعب با قطر 2 متر مساوی 6.4 متر خواهد بود. در برخی از کتابها موضوعی مطرح گردیده تحت این عنوان که عمق انباره سپتیک تانک نباید کمتر از 1.2 متر باشد. به این ارتفاع عمق موثر سپتیک تانک نیز گفته می شود.

قیمت سپتیک تانک 20 مترمکعب بسته به نوع لوله ایی که در تولید گندانبار 20 متر مکعب مورد استفاده قرار گرفته می تواند از 80 میلیون ریال تا 249 میلیون ریال تغییر نماید. سپتیک تانک پلی اتیلن 20 متر مکعب بدلیل پر استفاده بودن همواره یکی از خطوط تولید پایپ گستر را بخود اختصاص داده است.

قطر و طول استاندارد در تانک 20 مترمکعب بترتیب 2.2 و 5.3 متر می باشد. این سیستم دوجداره با ظرفیت 20 مترمکعب دارای قطر داخلی 2.2 متر (حداقل قطر خارجی 2.3 متر) و طول 5.3 متر می باشد. پس حداقل ضخامت بدنه به ظرفیت 20 مترمکعب، معادل 5 سانتیمتر در یک طرف و 10 سانتیمتر در دو طرف آن می باشد. حداکثر ضخامت بدنه جهت تحمل بار ترافیک و خاک تا عمق 13.3 متر معادل 14 سانتیمتر در یک طرف سپتیک تانک و 28 سانتیمتر در دو طرف سپتیک تانک پلی اتیلن 20 مترمکعب می باشد . ( قیمت سپتیک تانک )

قیمت سپتیک تانک

قیمت سپتیک تانک 30 مترمکعب : سپتیک تانک پلی اتیلن 30 مترمکعب مخزنی است که بصورت استاندارد از لوله پی اتیلن دوجداره با سازه اسپیرال و یا سازه کورتیوب و یا کاروگیت که هر سه از خانواده PE دوجداره هستند با قطر اکونومی 2.5 متر (قطر داخلی لوله PE دوجداره) و طول 6.1 متر یا 6100 میلیمتر، ساخته شده است. قیمت سپتیک تانک HDPE 30 مترمکعب بر اساس میزان خاکی که قرار است روی تاج مخزن سپتیک ریخته شود و میزان ترافیکی که قرار است روی سپتیک تانک تردد نماید و همچنین تعداد ورودی و خروجی گندانبار دوجداره تعیین میگردد. در صورتی که مخزن گندانبار 30 مترمکعب بدلیل شرایط خاص محل نصب دارای قطر بیشتر یا کتر و در نتیجه طول مخزن سپتیک بیشتر یا کمتر گردد قیمت سپتیک تانک پلی اتیلن 30 مترمکعب تغییر خواهد نمود.

قیمت این دستگاه بطور نرمال در محدوده 110 تا 349 میلیون ریال نوسان خواهد نمود. بطور مثال قیمت سپتیک تانک پلی اتیلن با قطر 2 و طول 9.55 با نیم متر خاک روی تاج سپتیک تانک که دارای ظزفیت 30 مترمکعب خواهد بود معادل 159 میلیون ریال می باشد. این سپتیک تانک دارای یک ورودی و یک خروجی به به قطر 110میلیمتر خواهد بود. همچنین این سپتیک تانک دارای دو دریچه بازدید و یک ونت جهت تخلیه گاز متان تولیدی بواسطه فعالیت باکتریهای بی هوازی خواهد بود.

تعداد 6 پایه موجبات ایستایی دستگاه 30 متر مکعب را روی تریلی و بتن مگری که توسط پیمانکار بمنظور تعادل ریخته می شود را فراهم می کند.

قیمت سپتیک تانک 35 مترمکعب : سپتیک تانک فاضلاب 35 مترمکعبی با لوله PE دوجداره با قطر 2 و 2.2 و 2.5 متر قابل تولید است . مخزن 35 مترمکعب دارای قیمت در محدوده 125 میلیون ریال تا 400 میلیون ریال می باشد . سپتیک تانک 35 متر مکعبی که  دارای قطر 2.5 متر باشد دارای طول 7.2 متر خواهد بود . این نوع سپتیک تانک دارای قطر خارجی 2.75 متر می باشد . سپتیک تانک پلی اتیلن دوجداره حداقل دارای دو عدد دریچه بازدید ، یک عدد ونت و یک ورودی و یک خروجی می باشد .

دریچه بازدید تعبیه شده در این نوع سپتیک تانک 35 مترمکعب معمولا دو عدد در سایز 600 میلیمتر در تاج آن 35 مترمکعب و در فاصله 80 سانتیمتر از کناره های مخزن 35 مترمکعبی می باشد . بافل سپتیک تانک 35 مترمکعبی از دیواره ورودی در 5 متری سپتیک تانک قرار می گیرد . وظیفه دیوایدر یا بافل در سپتیک تانک جلوگیری از نفوذ آلودگی های فیزیکی از قسمت اول به دوم سپتیک تانک می باشد .

ارتفاع دیوایدر سپتیک تانک پلی اتیلن 35 مترمکعبی 2.3 متر می باشد . در ارتفاع 1 متری از کف مخزن درون این دیوایدر سوراخی به اندازه قطر لوله ورودی تعبیه شده است که آب را از قسمت زلال سپتیک تانک پلی اتیلن به قسمت دوم هدایت می کند.

تعداد پایه های سپتیک تانک پلی اتیلن 35 مترمکعبی 6 عدد می باشد که بصورت مساوی در بدنه سپتیک تانک تقسیم شده است . ونت این نوع سپتیک تانک از لوله 3 اینچ می باشد که در بالاترین نقطه سپتیک تانک پلی اتیلن 35 مترمکعبی بصورت لوله عصایی نصب شده است .

قیمت سپتیک تانک 40 مترمکعب

سپتیک تانک پلی اتیلن با ظرفیت 40 مترمکعب یکی از احجام پرمصرف سپتیک تانک فاضلاب می باشد . این نوع سپتیک تانک آماده بدلیل مصرف بالا در تمامی پروژه های متوسط و بزرگ اغلب در کارخانه بصورت آماده حمل موجود می باشد.

قیمت 40 مترمکعب بدلیل تقاضای بالا اصولا به نسبت سایر انواع سپتیک تانک از قیمت بالاتری برخوردار است . قطر سپتیک تانک پلی اتیلن 40 مترمکعب 2.5 متر و طول این دستگاه معادل 8.2 متر می باشد و در صورت سفارش تولید سپتیک تانک پلی اتیلن بصورت پیش ساخته با قطر 2 متر طول این نوع سپتیک تانک به 12.7 متر خواهد رسید که در هر دو صورت می بایست توسط یک دستگاه تریلی 18 چرخ حمل و به محل پروژه انتقال یابد . قیمت سپتیک تانک پلی اتیلن دوجداره با ظرفیت 40 مترمکعب بنا به شرایط دفن اعم از اکسپوز بودن یا مدفون بودن دستگاه و میزان خاکی که قرار است روی مخزن ریخته شود از 18 میلیون تومان آغاز و تا 39 میلیون تومان ادامه دارد.

اغلب افرادی که سپتیک تانک پلی اتیلن تاکنون استفاده نموده اند بدلیل سرعت بالای تولید این نوع سپتیک تانک در تمامی پروژه های خود موافقت خود را با تداوم این نوع تصمیم گیری ابراز نموده اند . سپتیک تانک پلی اتیلن 40 مترمکعب دارای یک دیوایدر و دو ویزیت ولو (دریچه بازدید)، یه ورودی به قطر 160 یا 125 میلیمتر ، یک ونت جهت انتقال گار متان و 6 پایه جهت جلوگیری از غلطیدن سپتیک تانک بهنگام نقل و انتقال می باشد.

قیمت 50 مترمکعب : سپتیک تانک پلی اتیلن با سازه دوجداره در ظرفیت 50 مترمکعب با لوله کاروگیت ، اسپیرال و یا کورتیوب و قطر داخلی 2520 میلیمتر همچنین قطر خارجی از 2670 میلیمتر تا 2790 میلیمتر تولید و به بازار عرضه می گردد. لوله اسپیرال مورد استفاده در تولید سپتیک تانک پلی اتیلن همواره دارای بالاترین درخواست می باشد چرا که اولا بصورت یکپارچه و بدون جوش در بدنه تولید می گردد و در ثانی توانایی تحمل بار خاک تا 13 متر از تاج مخزن سپتیک یا لوله را داراست .

همچنین سپتیک تانک با لوله قطر 2250 میلیمتر البته فقط در سازه اسپیرال قابل تولید است . در این صورت سپتیک تانک پلی اتیلن 50 مترمکعب دارای قطر داخلی 2250 میلیمتر و قطر خارجی 2450 میلیمتر خواهد بود . همچنین طول لوله اسپیرال مورد استفاده در ساخت سپتیک تانک 50 مترمکعب معادل 13 متر خواهد بود که برای ترابری سپتیک تانک پلی اتیلن 50 متر مکعب با قطر 2.25 متر حتما می باید از تریلی کفی با طول 13.6 متر استفاده نمود.

قیمت سپتیک تانک 50 مترمکعب با لوله کورتیوب از همه انواع دیگر سپتیک تانک های 50 مترمکعب کمتر است و دلیل اصلی این موضوع استفاده از متریال کمتر در سپتیک تانک پلی اتیلن 50 مترمکعب با لوله کورتیوب نسبت به سپتیک تانک پلی اتیلن 50 مترمکعب با لوله اسپیرال و اسپیرال کاروگیت می باشد.

قیمت سپتیک تانک پلی اتیلن 60 مترمکعب

سپتیک تانک پلی اتیلن همانطور که قبلا نیز اشاره شد سپتیک تانکی است که جنس بدنه سپتیک تانک از پلی اتیلن صلب یا RIGID PE ساخته شده است .

سپتیک تانک پلی اتیلن 60 مترمکعب با لوله پلی اتیلن اسپیرال و لوله پلی اتیلن کورتیوب با قطر 2500 میلیمتر یا قطر 3000 میلیمتر و طول سپتیک تانک 12.2 متر یا 8.5 متر قابل تولید است . لازم بتوضیح است که قطر داخلی سپتیک تانک باید مد نظر گرفته شود تا با این ابعاد لوله ، ظرفیت سپتیک تانک معادل 60 مترمکعب باشد و نه قطر بیرون که متاسفانه برخی شرکت های تولیدکننده سپتیک تانک به این امر اقدام می ورزند .

سپتیک تانک با ظرفیت 60 مترمکعب در بسیاری از پروژه ها کاربرد دارد بطور مثال در زمان نوشتن این مقاله دانشگاه علوم پزشکی جیرفت 4 دستگاه سپتیک تانک پلی اتیلن هر یک به ظرفیت 60 مترمکعب برای خوابگاه های دانشجویی سفارش داده است که این شرکت در حال تولید این دستگاه ها می باشد .

قطر بیرونی سپتیک تانک 60 مترمکعب با ابعاد 2.5 در 12.2 معادل 2.75 می باشد یعنی ضخامت بدنه سپتیک تانک پلی اتیلن 60 مترمکعب معادل 10 سانتی متر می باشد . ضخامت عدسی سپتیک تانک پلی اتیلن 60 مترمکعب بین 4 تا 6 سانتی متر می باشد .

قیمت سپتیک تانک با ظرفیت 60 متر مکعب در هر دو ابعاد یعنی قطر 2.5 طول 12.2 و یا قطر 3 متر و طول 8.5 متر بین 19 تا 54 میلیون تومان برآورد می گردد . جهت اطلاع از قیمت سپتیک تانک پلی اتیلن 60 مترمکعب با شماره های سایت تماس بگیرید و با مهندس عادلی صحبت کنید .

سوالاتی که ممکن است بپرسید :

عوامل تاثیر گزار قیمت سپتیک تانک ؟
در رابطه با قیمت سپتیک تانک باید گفت با توجه به ظرفیت مورد نظر شما این قیمت متفاوت است اما چون پایپ گستر خود تولید کننده سپتیک تانک می باشد لذا کمترین قیمت ممکن در بازار را دارا می باشد.

هزینه های حمل و نقل سپتیک تانک به چه شکل است ؟
قیمت های گفته شده برای سپتیک تانک ما تحویل درب کارخانه می باشد اما با توجه به این که کارخانه ما در مرکز ایران قرار دارد لذا قیمت و هزینه ارسال به مراتب بسیار پایین تر برای شما خواهد بود .

قیمت و هزینه نصب سپتیک تانک چقدر است ؟
قیمت نصب سپتیک تانک بسیار پایین می باشد و در اغلب موارد توسط خود مشتری قابل راه اندازی می باشد و در برخی موارد که نیاز به تکنسین می باشد فقط هزینه رفت و آمد تکنسین گرفته می شود و جز این هزینه ی دیگری ندارد .

لیست بروز قیمت سپتیک تانک
اگر در خواست لیست قیمت بروز سپتیک تانک را دارید وارد سایت پایپ گستر شوید و توسط شماره هایی که در سایت قرار دارند از طریق واتساپ یا تلگرام پیام دهید تا لیست بروز قیمت سپتیک تانک برای شما ارسال گردد .

مطالب زیر را از دست ندهید

چربی گیر

منهول

پکیج تصفیه فاضلاب

سپتیک تانک بتنی

اشتراک گذاری در : share   share   share   share   share  

دیدگاه خود را وارد کنید.

10 − سه =