سپتیک تانک بیمارستان

سپتیک تانک بیمارستان

بیمارستان ها بدلیل سطح بالای آلودگی میکروبی امروزه یکی از مهمترین معضلات مدیریت پسماندها و ادارات محیط زیست و آب و فاضلاب سراسر ایران می باشند . تصفیه فاضلاب بیمارستان چه بصورت مقدماتی جهت آماده شدن به منظور اتصال به اگوی شهری چه بصورت پیشرفته جهت استفاده مجدد در فضای سبز بیمارستان , شستشوی ماشین آلات و … موضوع بسیار پیچیده ای می باشد. در این خصوص کارشناسان نظرات متفاوتی دارند. اغلب آنها بر این باورند استفاده از سپتیک تانک بیمارستان و تحویل آن بمنظور تصفیه فاضلاب پیشرفته توسط تصفیه خانه شهری از یکسو باعث کاهش هزینه های بیمارستان می باشد و از سوی دیگر باعث می شود فاضلاب در تصفیه خانه شهری دقیق تر تصفیه شود . برخی دیگر به اهمیت برگشت پساب فاضلاب بیمارستان از طریق پکیج تصفیه فاضلاب بیمارستان و صرفه جویی در آب مصرفی اشاره می نمایند.

کارشناسان این شرکت بعنوان شرکت پیشرو در بحث تصفیه فاضلاب بیمارستان عقیده دارند استفاده از سپتیک تانک بیمارستان و انجام تصفیه مقدماتی در حد 60 درصد کاری منطقی است و نیاز به استفاده از پکیج تصفیه فاضلاب بیمارستان نیست چرا که در استفاده از پکیج تصفیه فاضلاب بیمارستان احتمال اینکه در پساب برگشتی نوع خاصی از انگلها رشد نمایند بسیار زیاد است و این موضوع خطرناک خواهد بود. لذا پیشنهاد می گردد تمامی فاضلاب بیمارستان از طریق سپتیک تانک بیمارستان تصفیه گردد. ظرفیت سپتیک تانک مورد نیاز در هر بیمارستان وابسته به پارامتری اصلی بنام دبی پساب خروجی از لوله اصلی فاضلاب می باشد. محاسبه ظرفیت سپتیک تانک بیمارستان از طریق تماس با همکاران شرکت پایپ گستر میسر است.

سپتیک تانک در بیمارستان باعث می شود تمامی فاضلاب خروجی از بیمارستان اعم از فاضلاب جامد و فاضلاب مایع در کف حوضچه ته نشینی انباشته شده و بعد از تبدیل شدن به مایع روان و قابل نفوذ درون سوراخهای چاه جذبی ، به سمت قسمت زلال ساز و در انتها لوله خروجی از سپتیک تانک هدایت گردد.

برای جلوگیری از ورود آشغال های درشت همچون کاغذ ، پنیه و سرنگ های تزریق به درون سپتیک تانک از یک واحد آشغلگیر استفاده می شود همچنین بدلیل چربی بالای موجود در فاضلاب آشپزخانه بیمارستان قبل از سپتیک تانک (در انتهای لوله خروجی از کفشور آشپزخانه بیمارستان) استفاده از یک دستگاه چربی گیر ترجیحا از جنس استیل و یا فایبرگلاس ضروری می باشد.

تقریبا در تمامی بیمارستان ها از دترجنت ها برای ضدعفونی محیط استفاده می شوند که باعث بالا رفتن سطح آلودگی تا حد COD بیش از 1500خواهد شد. بمنظور کاهش سطح آلودگی در این مورد از دستگاه کلرزن استفاده می کنند.

دبی فاضلاب در بیمارستان وابستگی به تعداد تخت بیمارستان دارد. بطور میانگین نزدیک به 85 درصد آب مصرفی در بیمارستان ها به فاضلاب تبدیل می شوند. میزان سرانه آب مصرفی در بیمارستان بر اساس تخت از عدد 560 لیتر در روز آغاز و در میانگین های جهانی تا 1550 لیتر نیز افزایش می یابد.

ظرفیت سپتیک تانک بیمارستان در حقیقت از فرمول روبرو محاسبه می شود.

ظرفیت سپتیک تانک بیمارستان = تعداد تخت بیمارستان ضربدر 1000 لیتر ضربدر 85 درصد

ذیلا عکس سپتیک تانک بیمارستان 60 مترمکعب ، تولید و اجرا شده توسط گروه صنعتی پایپ گستر نشان داده شده است.

سپتیک تانک بیمارستان

سپتیک بیمارستان

سفارش سپتیک تانک برای بیمارستان

اگر شما پیمانکار و یا مشتری هستید که می خواهید برای پروژه بیمارستانی خود از سپتیک تانک استفاده کنید با شماره هایی که در قسمت ارتباط با ما گنجانده شده است تماس بگیرید تا کارشناسان ما شما را راهنمایی کنند . سپتیک تانک بیمارستان از بحث های بسیار فنی و مهم می باشد لذا بایستی با متخصص این کار در ارتباط باشید . کارشناسان فنی کارخانه پایپ گستر برای همین منظور در دفتر کار این مجموعه آماده پاسخگویی به سوالت فنی شما می باشند . از هر کجای ایران عزیز که هستید با یک تماس پاسخ تمامی سوالات خود را دریابید . هفت روز هفته به صورت 24 ساعته آماده پاسخگویی به شما هستیم .

از سپتیک تانک علاوه بر بیمارستان ها در درمانگاه ها و مناطق درمانی مختلف مثل بهداشت و … نیز می توان استفاده نمود .

 

مطالب مهم:

لوله کاروگیت

چربی گیر

منهول

 

اشتراک گذاری در : share   share   share   share   share  

دیدگاه خود را وارد کنید.

سه + 9 =